Longan


Longan

Longan

Longan

Longan

Název: Longan (Dimocarpus longan)
Původ: Čína, Thajsko
Popis: Tropický stálezelený ovocný strom, pěstovaný v Asii. Plod je oranžový až šedohnědý, velikosti asi jako třešeň. Pod svrchní skořápkou se nachází bělavá dužnina s peckou velikosti fazole uprostřed. U přezrálých plodů je dužnina hnědá a povidlovitá. Konzumuje se nedozrálá dužnina, která je velice šťavnatá, kompaktní a dá se dobře vyloupnout i vypeckovat.
Chuť: Longan je sladký, jemný, chuťově podobný Liči. Dužnina je sklovitá, měkká a šťavnatá. Velice chutné ovoce. Vřele doporučuji.
Cena: 199Kč/kg = cca 1Kč/ks
   
Pěstování: V každém plodu se nachází jedno semeno. Semeno pro pěstování musí být plné a kulaté. Některá semena jsou malá a scvrklá, což značí, že jsou neoplodněná a tudíž nevyklíčí. Můj postup: Semena je třeba nejprve důkladně omýt a nechat 2 dny oschnout. Poté se vysejí do truhlíku cca 2 cm hluboko. Truhlík je dobré dát na radiátor, ale půda nesmí nikdy proschnout. Po cca 10 dnech se objeví první rostlinky. Semeno zůstává v půdě a nad zem vyraší malý stromek. Jednotlivé lístky přirůstají nepravidelně a v různých intervalech.
   
Fotografie:
Longan Longan Longan Longan
   


>>>> titulní stránka <<<
TOPlist